3Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Sohbet Ses Ayarları - Sesli Chat, Seslirun, SesliSohbet, Sesli siteler

Sesli Sohbet Ses Ayarları

Sohbet adresleri üzerinden insanlar tanışmaya devam ediyor. İnternet ağının ilerlemesi sayesinde milyonlarca insan bu siteler üzerinden arkadaş olabiliyor. Özellikle sesli sohbet yaparken en büyük problemlerden bir tanesi ses problemleridir. Peki, sohbet sitelerinde ses ayarlaması nasıl yapılır?

Sesli sohbet ses ayarları

konusunda hangi işletim sistemini kullandığınız son derece önemlidir. Eski kullanıcılar genel olarak XP sistemini tercih ediyordu. Ancak Windows güncelleme desteğini tamamen çektiği için bu sistemlerde ciddi sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle kullanıcılar yeni işletim sistemlerine geçiş yaptı. Ses konusunda sorun yaşamanızın en büyük nedeni drivelerin eksik ya da güncel olmamasıdır. Bunun öğrenmek için Bilgisayarım bölümüne sağ tıklayıp pc özelliklerini öğrenmeniz gerekir. Daha sonra size uyumlu driver sürümünü yüklemelisiniz. Ses aygıtları ayarlarına girerek streo mix bölümü aktif yapmanız gerekir. Gözükmemesi durumunda devre dışı bırakılan aygıtları göster butonuna tıklamalısınız.

http://seslirun.com/sesli-sohbet-gorev-yenilikleri-24.html

Ses Ayarlaması

Ses aygıtları üzerinden sesli konuşma yapılmak isteniyorsa mikrofon deaktif olabilir. Müzik dinlerken ses geliyor fakat konuşmalar gitmiyorsa mikrofon driver sisteminde sorun alabilir. Mikrofon ayarlarını yapmak için aygıtı dinleme bölümüne tıklamalısınız. Mikrofon derecesi %65 ve db ayarı ise %10 olarak girilmesi gerekir. Bu ayarlar yapıldıktan sonra sesli chat adresine girerek bu bölümde yer alan tüm işaretleri seçmeniz gerekir.

Sterio Mix

Ses kartında bulunan stereo özelliği sesin internet ortamında kullanılmasını sağlar. Eğer ses kartınızda bu özellik bulunuyorsa sürücüleri doğru şekilde kurduğunuz zaman ses ayarları denetiminden stereo özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ancak onboard ses kartlarının büyük bölümünde maalesef stereo mix özelliği bulunmaktadır. Böyle bir sorun olursa o ses kartını kullanarak sesinizi ulaştırmanız imkansızdır. Bu tür durumlarda harici ses kartından yararlanabilirsiniz. Ama eğer harici ses kartınız yoksa başka bir çözümden yararlanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kuracağınız bazı stereo mix programları ile bu tür sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bu tür programlar bilgisayarınızda bulunmayan stereo özelliğini sizlere sunabiliyor. İşletim sisteminize uygun programı araştırarak bu programlardan yararlanabilirsiniz. Birbirine yakın olan bu programların kullanıcı son derece basittir. Eğer işletim sisteminiz için uygun programı bulamıyorsanız bizden destek alabilirsiniz.

Sesli Sohbet Sitesi

7'den 70'e pek çok kişi sohbet odaları üzerinden birbirleri ile sohbet etme şansı bulunuyor. Ücretsiz olarak sunulan chat sitesi sayesinde sizde yalnızlığınızı tamamen sona erdirebilirsiniz. Günümüzde milyonlarca kişi günün her saati birbirileri ile tanışmaya devam ediyor. Sizde bu kişiler arasında katılmak isterseniz hemen sitemize üye olabilirsiniz. İş ve sosyal çevrelerinde yalnızlıktan dem vuruyorsanız sadece birkaç adımda üyelik gerçekleştirebilir, sınırsız sohbet imkanına kolayca erişebilirsiniz. Hayalinizde bulunan kişiyi bulmak artık çok kolay hale geldi. Hemen üyelik yaparak arama kriterlerini girebilir ve seni tamamlayacak kişiyle unutulmayacak muhabbetlere başlayabilirsiniz. Detaylar için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

Yazar : VizyonPanel
16 Haz 2019
3985 Görüntüleme
0 YORUM YAPILDI

Etiketler:


Gönder